Standardy etyczne przy sporządzaniu recenzji
Wszelkie maszynopisy otrzymane do recenzji są dokumentami poufnymi i tak muszą być traktowane. Recenzenci (również ci, którzy odrzucili zaproszenie do recenzji) i redaktorzy są poinstruowani, aby traktować zgłoszenia w ścisłej poufności i oczekuje się, że zachowają poufność treści maszynopisu, z wyjątkiem jego autora, personelu redakcyjnego i redaktora, chyba że za zgodą redaktora naczelnego. Zabronione jest ujawnianie tych informacji komukolwiek i w jakiejkolwiek formie.
Recenzje powinny być sporządzone obiektywnie, a obserwacje jasno sformułowane, aby autorzy mogli je wykorzystać do ulepszenia maszynopisu. Osobista krytyka autorów jest niewłaściwa.
Recenzenci, w miarę swej wiedzy, powinni wskazać opublikowane prace, które nie zostały zacytowane przez autorów.
Recenzent powinien powiadomić redaktorów o jakimkolwiek istotnym podobieństwie lub nakładaniu się maszynopisu z każdym innym tekstem (opublikowanym lub niepublikowanym), o którym posiada wiedzę.
Recenzent, który ma konflikt interesów wynikający z konkurencji, współpracy lub innych relacji bądź powiązań z którymkolwiek z autorów, firm i instytucji związanych z maszynopisem powinien niezwłocznie powiadomić o tym Redakcję.
Niepublikowane materiały ujawnione w przesłanej pracy nie mogą być wykorzystywane we własnych badaniach recenzenta bez wyraźnej pisemnej zgody autorów.